Murat Kurum’dan İmamoğlu’na ‘Hatay’ tepkisi: Bir taş üstüne taş koymamış gündemi İstanbul dışına çekiyor

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da yaptığı, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez.” açıklamasına hakaretle yanıt verdi. İBB Başkanı, “Ne olacak yani; Hataylı senden korkacak, koşa koşa sana oy mu verecek! Tıbbın konusudur bu. Psikolojik olarak incelenmelidir. Bu ifadeler hafife alınacak ifadeler değildir.” ifadelerini kullandı.

Skandal açıklamaları tvnet’te canlı yayınlanan Net Bakış Özel programında değerlendiren AK Parti İstanbul Adayı Murat Kurum, İmamoğlu’nun ‘gündemi İstanbul dışına çekme’ amacında olduğunu vurguladı.

Murat Kurum’dan İmamoğlu’na ‘Hatay’ tepkisi: Bir taş üstüne taş koymamış gündemi İstanbul dışına çekiyor

“Gerçekten Hatay için samimiysen bir taş üstüne taş koyardın”

diyen Kurum,

“Hatay’ın suyunu altyapısını AK Parti getirmiş. Gidin sorun kim yapmış? Neden konut yapmadın, altyapıyı çözme iradesi koymadın. Lafa geldi mi çok laf. Gündemi İstanbul dışına çıkarıyor. Sizin samimiyetinize kim inanır?”

ifadelerini kullandı.

“Boş boş konuşmaya gerek yok, gündemleri yine İstanbul değil”

Kurum’un konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

“Ekrem Bey’in bu çabaları hep gündemi farklılaştırma çabaları. Gündemi İstanbul dışına çekme, devlet adabına yakışmayacak saygı çerçevesinden uzak. Bir kere samimi olacaksınız. Hatay’da 50 bin konut yapacaktınız, çadır kentler kuracaktınız da biz mi engelledik? Boş boş konuşmaya gerek yok. Hatay’ın suyunu altyapısını AK Parti getirmiş. Gidin sorun kim yapmış? Neden konut yapmadın, altyapıyı çözme iradesi koymadın. Lafa geldi mi çok laf! Bunu söyleyecek yüzleri yok. Heybeleri boş. İstanbul’da verdiği sözlerin hiçbirini tutamamış bir irade, insanları kutuplaştırıyor. Gündem yine İstanbul değil. Metro, konut, afet, İstanbullunun çilesi değil. Burayı basamak görme meselesi. Bu senaryoları öğrendik, film bitti. Millet atık bu gündemden çıkılmasını istiyor. Elbette ki merkezi iradeyle genel idare bir olsun. Tekirdağ’da yapılanları bilmiyor muyuz? Oradaki depremzedeleri kapı dışarıya eden zihniyet bu değil mi? Unutmadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir