Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılara sert tepki

Erbaş’ın açıklamalarından satır başları:

Yaz Kur’an kurslarımız tüm camilerimizde gerçekleştirdiğimiz bir faaliyettir. 3 milyon kadar çocuğumuz yazın kurslara geliyorlar. Bir de bizim camilerimizin dışında 30 bin Kur’an kurslarımız var. Yatılı Kur’an kurslarımızda hafızlık eğitimi veriyoruz. 

Yeryüzünde tektir Kur’an-ı Kerim, dolayısıyla hafızlık derslerimiz devam ediyor. 150 bin kadar görevlimizin 50 bine yakını hafızdır. Bu çok büyük bir kazanımdır bizim için. Diğer gündüzlü Kur’an kursu dediğimiz kurslarımızda ihtiyaç odaklı Kur’an kursları diyoruz ve yaş sınırı yok. 4-6 yaş kategorimiz, yetişkinler kategorimiz ve hafızlık kategorimiz olarak üçe ayrılıyor. 4-6 Kur’an kurslarımız 1,5 milyon çocuk katıldı. Geçen yıl 210 bin kadar öğrencimiz vardı bu yıl 150 bini geçtik, kayıtlar artıyor. Bu çocuklara önce sevgiyi öğretiyoruz, çocuklarımız önce Rabbini sevecek, kitabını sevecek, vatanını sevecek, büyüklerini sevecek, küçüklerini sevecek. Milli ve manevi değerlerimizi oyun içerikli etkinliklerle öğretiyoruz.

Değerler eğitimi yapıyoruz. Bundan hakikaten çok mutluyuz. Bu bir fırsattır. Diyanet İşleri Başkanlığı devletin en önemli kurumlarından bir tanesidir. Hocalarımızı, öğretmenlerimizi hanımlardan seçiyoruz. 

TÜM VATANDAŞLARA DAVET

Milli Eğitim Bakanlığımızla ortak çalışmalar yaparak çocuklarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. 70’in üzerinde talebelerimiz de var. ilimde son nefese kadar kendimizi geliştirmek çok önemli. Bir ilimizde Kur’an kurslarımızı ziyaret ederken müftümüz dedi ki “Bir Kur’an kursunu daha ziyaret edeyim”. 3 vardiya Kur’an kursu yapıyoruz orada. Gidelim dedim gittim ve 30 kişilik bir sınıfta hanım kardeşlerimiz var. O sınıfın talebeleriyle tanıştım, hepsi o ilde öğretmenlik yapan kardeşlerimiz. Şunu söylediler “Biz vaktiyle Kur’an-ı Kerim’i öğrenememiş ama devletimiz şimdi bize bu imkanı sağlamış.” 

Ben buradan Kur’an kurslarımız tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Hangi saatler kendilerine uygunsa biz o saatlerde program yapabiliriz. 

KUR’AN-I KERİM’E YÖNELİK SALDIRILAR

3 gün önce İsviçre’deyim, Zürih’te gençlerimizle buluştum orada Müslüman kardeşlerimiz var. Konferans verdim, bir gün önce Hollanda’da yapılan saldırıyı dile getirdim. İslam düşmanlığı hareketleriyle Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıyı lanetliyorum. Bizim inancımızda hangi dine hangi inanca sahip olursa olsun insanlar, onların kutsallarına saldırmak kesinlikle yasaktır. Kendilerini medeni olarak tanıtıyorlar ya vahşi dünya!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir