Bursalı gençler için yeni kamp alanı

Kestel Alaçam İzcilik Kampı ve Gemlik Karacaali Gençlik Kampı’nda gençlere ayrıcalıklı tatil imkanı sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi, yapımı devam eden Orhaneli Göynükbelen Gençlik Kampı’nın ardından gençlerin istifade edebileceği yeni bir gençlik kampını daha Osmangazi Büyükdeliler’de hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Gençleri ve çocukları her açıdan destekleyen birçok çalışmayı ortaya koyan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kestel Alaçam İzcilik Kampı ve Gemlik Karacaali Gençlik Kampı’nın ardından yaz kış gençlere hizmet verecek yeni bir kamp alanını daha Bursa’ya kazandırıyor. Orhaneli Göynükbelen Gençlik Kampı’nda çalışmaları tüm hızıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi sınırları içerisindeki Büyükdeliler’de de gençlerin yaz kış kullanabileceği yeni bir gençlik kampı için kolları sıvadı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çelebi Mehmet Spor Kulübü arasında yapılan üçlü protokolle yaklaşık 10 bin 500 metrekarelik alanda tasarlanan kamp alanı, spor ve etkinlik alanlarından oluşacak bir yerleşke olarak planlandı.

Tüm bunların yanında Osmangazi sınırları içerisindeki Büyükdeliler Mahallesi’nde gençlik kamplarıyla alakalı yeni bir destinasyon daha oluşturduklarını anlatan Başkan Aktaş, yaklaşık 10 bin 500 metrekarelik alanda yapılacak çalışmalar için yakın zamanda ihale gerçekleştirileceğini söyledi. Gençlerin kamp, sportif müsabakalar yapabileceği, doğa gezileri düzenleyebileceği bir ortamı oluşturacaklarını söyleyen Başkan Aktaş, “Hem çadırların hem de yemekhanesinin yer aldığı mescidiyle, lavabolarıyla, futbol ve basketbol sahalarıyla, amfi tiyatrosuyla doğaya azla zarar vermeden bir alan oluşturacağız. Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a ve önceki dönem Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çelebi Mehmet Spor Kulübü arasındaki üçlü protokolle hazırladığımız bu projemizi en kısa zamanda bitirip Bursa’daki yaklaşık 600 bin gencinin istifadesine sunacağız. Gençlerimiz adına heyecanlıyım. 2024 yılı içerisinde de inşallah öğrenci kabulüne ve gençlerin haftalık periyotlar halinde kamp yapmasına imkanı sağlayacağız. Projede, yapımda ve bu sürece gelinmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Gençlik kampımız hayırlı olsun” diye konuştu. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir