Beşiktaş’ta teknik direktör muamması… Uçar: Başkan 2-3 adayla görüştü

Rıza Çalımbay’ın takımdan ayrılması sonrası Beşiktaş’ta teknik direktör karmaşası devam ediyor.

En güçlü adaylardan Sergen Yalçın’ın da günlerce sessizce bekledikten sonra “Beni arayan olmadı” diyerek Antalyaspor’la anlaşmasıyla işler iyice karıştı.

Ortaya farklı isimler atılırken Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, teknik direktör konusunda henüz bir anlaşma olmadığını söyledi. NTV’ye konuşan Uçar, “Henüz teknik direktör konusunda anlaşma sağlamadık. Başkanımız bugün 2-3 aday ile görüştü. Fakat henüz anlaşma sağladığımız bir teknik direktör yok.” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ TEKLİFİNİ İLETTİ

Beşiktaş’ta teknik direktörlük için adı geçen isimlerden Giovanni Van Bronckhorst ile görüşmelere başladı. Siyah beyazlılar Hollandalı teknik adama 1,5 yıllık sözleşme teklif etti.

Anlaşma sağlanması halinde İstanbul’a gelecek olan 48 yaşındaki çalıştırıcı, siyah beyazlıların Kasımpaşa ile oynayacağı Süper Lig maçını tribünden takip edecek.

Teknik direktörlük kariyerine 2015’te Feyenoord’da başlayan Van Bronckhorst Hollanda ekibi ile 1 Hollanda Ligi şampiyonluğu, 2 Hollanda Kupası ve 2 de Hollanda Süper Kupası kazandı. Daha sonra Çin’in Guangzhou City ve Glasgow Rangers’ta görev yaptı. Rangers’tan 2022 Kasım ayında ayrılan Van Bronckhorst, 14 aydır takım çalıştırmıyor. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir