İYİ Partili Çıray’dan YÖK’e Dilekçe: ‘Erdoğan’ın Diplomasını Paylaşın’

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyuyla paylaşılması için YÖK’e dilekçe verdi.

Geçtiğimiz günlerde eski Yüksek Öğretin Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, “Recep Tayyip Erdoğan, üniversite diploması olmadığı için Cumhurbaşkanı olamaz.” paylaşımında bulunmuştu.

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, eski YÖK Başkanı Özcan’ın basına yansıyan sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılması için YÖK’e dilekçe verdi.

Çıray Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) verdiği dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Seçimlere şaibe bulaşmaması, kamu düzeni ve hukuki güvenliğin tesisi açısından 2023 yılı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulunan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 101’inci maddesinde belirtildiği şekilde yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren bir üniversite diplomasına sahip bulunup bulunmadığı hususunun, varsa diploma örneği de kamuoyuyla paylaşılmak suretiyle bildirilmesini rica ederim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir