‘Hizbullahçıyız, Kafalarını Keseriz’ Demişti, Serbest Bırakıldı

Batman’da sokak röportajında muhalif siyasetçileri ‘kafalarını kesmekle’ tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kasımoğlu’nun, elinde silahla fotoğrafı ortaya çıktı.

‘Biz Hizbullahçıyız. Kur’an’da Hizbullah geçiyor biliyor musun? Biz onlarız’

Batman’da seçimlere dair yapılan bir sokak röportajında mikrofon uzatılan İsmail Cevher Kasımoğlu, ‘Kemal Kılıçdaroğlu mu Erdoğan mı’ sorusuna ‘Erdoğan’ yanıtını verdikten sonra muhalif siyasetçilere hakaretler savurup ölümle tehdit etmişti. Kasımoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:

‘Biz Muhammediyiz. Erdoğan’a dokunsalar var ya kafalarını keseceğim. Biz cihada hazırız. Kim devlete ihanet ederse kafir oğlu kafirdir. Bunlar kafirdirler. Kökleri de kafirdir. Ermenidirler. Kılıçdaroğlu kimdir? Ermeni oğlu Ermenidir. Kızılbaşlardandır. Akşener kimdir? Diğeri kimdir? Hepsi Yahudi tohumlarıdır. Biz cihat adamıyız. Kafalarını da keseriz ha. Ayaklarını denk alsınlar. Zaten az kaldı. Burada herkesin rahat dolaşmasına az kaldı. Gir Allah’ın kanunuyla yaşa. O nedir ismi (Barış Atay)? O köpek oğlu köpek. Bir de Muharrem İnce demiş ‘Tarikatları cemaatleri kaldıracağım’. Hele sen dokun. Senin her yerini keseceğim. O Barış Atay gelsin cemaatleri kapatsın! Biz Hizbullahçıyız. Kur’an’da Hizbullah geçiyor biliyor musun? Biz onlarız.’

Soruşturma başlatıldı

Kasımoğlu, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir